طبق مصوبات کمیته گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه، تمامی افرادی که گواهی‌نامه آن‌ها تا پایان اسفندماه 1397 منقضی شده باشد (مدت اعتبار آن به پایان رسیده باشد)، باید حداکثر تا پایان سال 1399 نسبت به تمدید گواهینامه‌های حرفه‌ای خود از طریق کسب امتیازات مربوط به سوابق تحصیلی و شغلی و همچنین شرکت در دوره‌های آموزشی تمدید اقدام نمایند.

اخذ و تمدید گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه بدین جهت حائز اهمیت است که طبق قانون بازار اوراق بهادار، از سال ۱۳۸۴ تصدی بسیاری از سمت‌های نهادهای مالی مانند شرکت‌های کارگزاری و شرکت‌های سرمایه‌گذاری منوط به دارا بودن این گواهینامه‌ها است. اگر تا کنون برای اخذ این گواهینامه‌ها اقدام نکردید و علاقه‌مند به دریافت آن‌ها هستید اینجا کلیک کنید.

حداقل امتیاز مورد نیاز جهت تمدید گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای در جدول زیر شرح داده شده است. لازم به ذکر است در صورت تمدید اعتبار گواهی‌نامه‌های سطح بالاتر، اعتبار گواهی‌نامه‌های سطح پایین‌تر (پیش نیازها) نیز تا همان تاریخ تمدید خواهد شد.

تمدید گواهینامه‌های حرفه‌ای

همانطور که در بالا ذکر شد بخشی از حداقل امتیاز لازم جهت تمدید گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای از طریق سوابق شغلی مرتبط و همچنین مدرک تحصیلی مرتبط به متقاضی تعلق می‌گیرد که نحوه محاسبه این امتیازها به شرح زیر است:

سوابق شغلی: یک امتیاز به ازای هر ماه اشتغال به کار مرتبط و در سازمان‌ها و نهاد و تشکل‌های تحت نظارت (در دو سال منتهی به سال 98) تا سقف 35 درصد حداقل امتیاز لازم در نظر گرفته شده است. (برای مثال اگر شما نیاز به 40 امتیاز برای تمدید داشته باشید می‌توانید حداکثر 14 امتیاز را از طریق سوابق شغلی مرتبط دریافت کنید حتی اگر سوابق شغلی مرتبط شما بیشتر از 14 ماه باشد)

سوابق تحصیلی: دارندگان مدرک دکتری تخصصی در رشته‌های مدیریت مالی، حسابداری، مهندسی مالی، اقتصاد، بانکداری، بیمه و گرایش‌های مالی رشته مدیریت 15 درصد از حداقل امتیاز لازم و دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های مدیریت مالی، حسابداری، مهندسی مالی، اقتصاد، بانکداری، بیمه و گرایش‌های مالی رشته مدیریت و MBA بازار سرمایه 10 درصد از حداقل امتیاز لازم را کسب خواهند کرد.

(برای مثال اگر شما نیاز به 40 امتیاز داشته باشید در صورتی که دارای مدرک دکتری تخصصی در یکی از رشته‌های ذکر شده باشید 6 امتیاز و در صورتی که دارای مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته‌های مذکور باشید 4 امتیاز کسب می‌کنید)

جهت مطالعه آخرین مصوبات کمیته گواهی نامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه اینجا، برای مطالعه دستورالعمل کامل تمدید گواهینامه‌های حرفه‌ای لطفا اینجا و برای محاسبه امتیاز تحصیلی و شغلی اینجا کلیک کنید.

متقاضیان دوره تمدید بعد از محاسبه امتیازات خود بر اساس سوابق شغلی و مدرک تحصیلی می‌توانند جهت کسب امتیازات باقی‌مانده مورد نیاز، در دوره‌های تمدید گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه این موسسه که به صورت آنلاین برگزار می‌شود شرکت نمایند. امتیاز دروس معرفی شده در دوره بر اساس تعداد ساعات آموزش و سرفصل‌ها و تصمیم کمیته محترم برای سطوح مختلف (الف، ب و ج) متفاوت است.

 

 

ذکر این نکته لازم است که دریافت امتیاز هر درس (دوره) منوط به حضور کامل متقاضی در تمامی جلسات درس به صورت کامل و مشارکت کافی در کلاس است.

دوره های آنلاین تمدید گواهینامه های سطح ” ج “

ریال

دوره های آنلاین تمدید گواهینامه های سطح” الف و ب “

ریال
F