بازار بورس بازار بورس دات کام  آنلاین چت  آموزش مجازی بورس
سامانه آموزش مجازی

تمامي محصولات و خدمات اين آموزشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
تمامي محصولات و خدمات اين آموزشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

معرفی گواهینامه های حرفه ای بازار سرمایه معرفی دوره بورس    

گواهینامه های حرفه ای بازار سرمایه از معتبرترین مدارک برای فعالان و علاقه مندان بازار سرمایه هستند. هم‌اکنون برای تصدی برخی از سمت‌ها در کارگزاری‌های فعال در بورس اوراق بهادار و بورس کالا و همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری، داشتن یکی از گواهی‌نامه‌های مذکور شرط لازم محسوب می‌شود. همچنین اعطای برخی مجوزهای فعالیت خاص به کارگزاری‌ها، منوط به استخدام و معرفی تعداد مشخصی از دارندگان گواهی‌نامه‌های مذکور توسط کارگزاری متقاضی می‌باشد.

با توجه به اینکه براساس قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب آذرماه سال 1384، کلیه نهادهای مالی اعم از شرکت‌های سرمایه‌گذاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردان‌ها، صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های مادر (هلدینگ)، شرکت‌های تأمین سرمایه، مؤسسات رتبه‌بندی، شرکت‌های پردازش اطلاعات مالی و شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری تحت نظر سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کنند، تصدی برخی از سمت‌ها در این نهادهای مالی و اعطای مجوز برخی از فعالیت‌ها به این نهادها، منوط به داشتن گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای در بازار سرمایه یا استخدام تعداد کافی از دارندگان این گواهی‌نامه‌ها خواهد بود. از سوی دیگر، شرکت های کارگزاری برای انجام معاملات قراردادهای آتی صرفاً باید از اشخاصی که دارای این مجوز هستند به‌عنوان نمایندۀ خود استفاده نمایند.

هر ساله سازمان بورس و اوراق بهادار چندین نوبت آزمون های خود را برگزار و به پذیرفته شدگان گواهینامه، اعطا می کند .این آزمون ها عموما به صورت کاربردی و با هدف پاسخگویی به نیازهای روز بازار سرمایه طراحی می شوند .

آموزشگاه بازار بورس دات کام با هدف پاسخگویی به نیاز بازار و بالابردن دانش مالی متقاضیان ، اقدام به برگزاری سه عنوان آموزشی کاربردی تر از میان عناوین نه گانه گواهینامه های مذبور به شرح زیر نموده است .

دوره آمادگی اصول مقدماتی بازار سرمایه

۰ این گواهینامه اصولی ترین مبانی بازارهای سرمایه را بیان می کند و به همین دلیل پیش نیاز سایر عناوین گواهینامه حرفه ای شده است. در این دوره مباحثی همچون تحلیل صورت های مالی، مقدمات بازارها، مقدمات امور شرکت ها و سایر سرفصل های پرکاربرد و مورد نیاز مطرح شده است .

دوره آمادگی تحلیل گری بازار سرمایه

۰ برای گذراندن این دوره اخذ گواهینامه اصول بازار سرمایه الزامی است.

دوره آمادگی معامله گری ابزار مشتقه

۰ در این دوره مقررات معامله گری ابزار مشتقه، مفاهیم ابزار مشتقه و اصطلاحات انگلیسی ویژه معاملات ابزار مشتقه بررسی و آموزش داده می شود.

دوره حضوری آمادگی آزمون اصول بازار سرمایه

دوره مجازی آمادگی آزمون اصول بازار سرمایه

سایر دوره های آموزشی مرتبط با بورس

تلاش ما بر آن است تا با بهره گیری از اساتید خبره در این زمینه ها، آموزش های بسیار مفیدی را برای دانشپذیران عزیز مهیا سازیم .

 

 
Copyright 2005-2014 bazarbors.com
طراحی و پیاده سازی : سافت سیستم
آخرین بروزرسانی 1392/01/24
maharat angize danesh