0
0

210,000 تومان

دوره اصول و فنون مذاکره

دوره اصول و فنون مذاکره

دوره اصول و فنون مذاکره به همه افراد در هر جایگاه اجتماعی که قرار دارند و به دنبال موفقیت شغلی و فردی هستند توصیه می‌شود.

 

مذاکره چیست؟ چرا شرکت در دوره اصول و فنون مذاکره به همه افراد توصیه می‌شود؟

هنگامی که کار می‌کنیم، زمانی که می‌خواهیم چیزی را خریداری کرده یا به فروش برسانیم، وقتی می‌خواهیم مدیرمان را در مورد تصمیمی قانع کنیم یا او را برای انجام تصمیمی مانند افزایش جایگاه شغلی یا دستمزد بالاتر مجاب نماییم، وقتی که با همسرمان در مورد موضوعی اختلاف نظر داریم، وقتی می‌خواهیم به درخواست‌های اطرافیان پاسخ بدهیم و در عین حال از منافع خود حفاظت کنیم، در همه‌ی این احوال ما در حال مذاکره هستیم.

مذاکره ممکن است فردی باشد یا جمعی، شما ممکن است در یک مذاکره‌ی دونفره در مورد یک موضوع شخصی یا به نمایندگی از یک شرکت یا کشور و در قالب یک تیم مذاکره‌کننده بحث کنید . مذاکره می‌تواند چانه زنی برای قیمت یک فرش باشد یا تلاش برای لغو تحریم یک کشور،  مهم نیست چه اندازه‌ای داشته باشد، چه امتیازاتی رد و بدل می‌شود یا چند نفر در فرایند مذاکره باشند، اگرچه همه این عوامل بر پیچیدگی فرایند مذاکره می‌افزایند اما، تغییری در ماهیت و تعریف آن نمی‌دهند.

مذاکره، راهی برای رسیدن به چیزهایی است که در زندگی می‌خواهید به آنها دست یابید. مهارتهایی که به شما کمک می‌کند، در روابط خود با سایر انسان‌ها بتوانید از حقوق خود دفاع کنید یا منافعی را به دست آورید. مذاکره؛ فرایندی است که طی آن افراد با تعامل با یکدیگر می‌توانند در مورد موضوعات مورد اختلاف، به تفاهم برسند. مذاکره یک تعامل هدفگرا است؛ که با اولویت بندی خواسته‌ها ونیازها همراه می‌شود و با تبادل امتیازات بین طرفین پایان می‌پذیرد.

 

انواع مذاکره

رویکردهای مختلفی در مذاکره وجود دارد. در اینجا بر مبنای یکی از رایجترین طبقه‌بندی‌ها مذاکره به دو دسته تقسیم می‌شود:

 

مذاکره رقابتی با رویکرد سنتی

هدف این نوع مذاکره، برد یکی از طرفین به قیمت باخت طرف مقابل است. در این رویکرد فرد سلطه گر به قدری بر منافع خود پافشاری کرده و بر تضعیف مواضع فرد مقابل تلاش میکند تا او را به تسلیم وادارد و در این مسیر استفاده از هیچ ابزاری نظیر گزافه‌گویی، بزرگ‌نمایی و مبالغه در منافع حریف یا کوچک شمردن دستاوردها و سایر تکنیک‌های تحریف یا وارونه نمایی حقیقت را روا میدارد.

نتیجه این مذاکره معلوم است طرفی که دست بالاتر را دارد می‌برد و طرف دیگر به ناچار بازنده خواهد شد. بسیاری از این مذاکره‌ها نیزبه نتیجه باخت-باخت منتهی‌ می‌شود.

 

مذاکره اصولی بارویکرد مدرن

در این رویکرد، هدف برد متقابل طرفین در فرایند مذاکره است. این نوع مذاکره مبتنی بر تحقق اهداف طرفین بدون هیچ گونه زد و خورد، کدورت و ناراحتی است. قرار نیست منفعت کسی یک جانبه تامین شود، بلکه فرایندی تعریف می‌گردد که طرفین بتوانند به منافع مشترکی دست پیدا کنند. افراد معمولاً با یک رضایت نسبی میز مذاکره را ترک می‌کنند.

 

به طور کلی مذاکره این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا با تعامل با سایرین، منافع خود را به حداکثر برسانید. لازمه داشتن یک مذاکره حرفه‌ای و رضایتمند، دانستن اصول، اقدامات، تکنیک‌ها و ترفندهاست که در دوره اصول و فنون مذاکره بازاربورس دات کام به این امور پرداخته خواهد شد.

 

لازم به ذکر است که فیلم آموزشی دوره اصول و فنون مذاکره بعد از ثبت نام در دوره به صورت آنلاین و در سایت قابل مشاهده است. شما به مدت سه ماه پس از ثبت نام و به تعداد دفعات نامحدود می‌توانید فیلم‌های آموزشی دوره را مشاهده نمایید.

دوره اصول و فنون مذاکره آموزشگاه بازار بورس دات کام

دوره اصول و فنون مذاکره آموزشگاه بازار بورس دات کام

دوره اصول و فنون مذاکره آموزشگاه بازار بورس دات کام دوره اصول و فنون مذاکره آموزشگاه بازار بورس دات کام

جلسات و سرفصل ها

اصول فنون مذاکره

37 جلسه
مقدمه (بخش دوم)
مذاکره چیست؟
مذاکره و کاربردها
انواع مذاکره (بخش اول)
انواع مذاکره (بخش دوم)
انواع مذاکره (بخش سوم)
مراحل مذاکره
چگونه می توانیم خود را برای مذاکره آماده کنیم؟
تجربه‌های شخصی
تهیه فهرست نهایی
اتخاذ استراتژی‌های محوری
در نظر گرفتن جنسیت
آزمون میان دوره اول
ایجاد برنامه پیش از مذاکره
تعیین حدود
معرفی - آماده کردن تیم مذاکره
آماده کردن تیم مذاکره
معرفی - نوع پوشش
نوع پوشش
استقرار
معرفی- گوش دادن موثر
گوش دادن موثر
تقویت کلامی
چگونه به صورت شفاف ارتباط برقرار کنیم؟
معرفی - پیدا کردن یک نقطه شروع
پیدا کردن یک نقطه شروع
آزمون میان دوره دوم
معرفی - ارائه پیشنهاد
ارائه پیشنهاد
معرفی - مواجهه با مواقع حساس
مواجهه با مواقع حساس
معرفی - پایان مذاکره
پایان مذاکره
آزمون میان دوره سوم
متن دوره
آزمون نهایی
اشتراک گذاری:
برچسب‌ها:
F