0
0

950,000 تومان

در انبار موجود نمی باشد

مدل سازی مالی با پایتون (پیشرفته)

مدل سازی مالی و اقتصادی با پایتون

دوره مدل سازی مالی با پایتون (پیشرفته) شما را به صورت حرفه‌ای به دنیای نوین معامله‌گری وارد می‌کند!

کاربرد پایتون در اقتصاد

کاربرد پایتون در بورس و سایر بازارهای مالی و به طور کلی کاربرد پایتون در اقتصاد در سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است.

در سال‌های اخیر پایتون به یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در کمپانی‌های ارائه دهنده خدمات مالی تبدیل شده است. سادگی و قابلیت قدرتمند مدل‌سازی زبان برنامه‌نویسی پایتون، آن را به یکی از بهترین ابزارها برای محققان، تحلیل‌گران و معامله‌گران تبدیل کرده است.

در سال ۲۰۱۸ پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی در صنعت ارائه سرویس‌های مالی و در سال ۲۰۱۹ یکی از پرتقاضاترین زبان‌‌های برنامه‌نویسی در صنعت بانکداری بوده است. نتیجه این محبوبیت، افزایش سه برابری آگهی‌های استخدامی مشاغل مرتبط با حوزه‌های مالی است که در آن‌ها به مهارت پایتون اشاره شده است.

اهمیت یادگیری پایتون تا حدی است که امروزه بسیاری از سازمان‌ها نظیر Citigroup به صورت مداوم دوره‌های آموزش پایتون را برای تحلیل‌گران و معامله‌گران خود برگزار می‌کنند.

چرا باید پایتون یاد بگیریم؟

این زبان برنامه نویسی در عین سرعت و سادگی بسیار انعطاف‌پذیر بوده و دارای ابزارهای قدرتمندی جهت تحلیل حجم کلان داده‌های مالی و در نتیجه ارائه تحلیل‌ها، پیش‌بینی‌ها و استراتژی‌های معاملاتی بسیار معتبر در بازارهای مالی نظیر بورس اوراق بهادار و ارز دیجیتال است که از از مهم‌ترین موارد استفاده آن می‌توان به معاملات الگوریتمی اشاره کرد.

شما با استفاده از پایتون می‌توانید هر نوع اطلاعاتی که مورد نیازتان است را از سایت دلخواهتان استخراج کنید (وب اسکرپینگ)  و سپس با استفاده از کتابخانه‌های مختلفی که برای این زبان در زمینه کار با داده‌ها وجود دارد، می‌توانید حجم بزرگی از اطلاعات را پردازش و تحلیل کنید و با استفاده از روش‌های یادگیری ماشین و  هوش مصنوعی داده‌های جدید را پیش‌بینی و یا بهینه‌سازی کنید.

کتابخانه‌ها مختلفی همچون sklearn، Scipy، Numpy، Pandas و Matplotlib از جمله کتابخانه‌های اساسی و پایه‌ای در زمینه تحلیل داده می‌باشند. در زمینه یادگیری ماشین نیز کتابخانه‌های متنوعی از جمله Scikit-learn و TensorFlow وجود دارند که هر کدام متناسب با کابرد و نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چرا باید مفاهیم مدل سازی مالی را یاد بگیریم!؟

  • ما برای استخراج داده ها، تشخیص داده های صحیح از ناصحیح و انتخاب داده های مناسب نیازمند مدلسازی هستیم.
  • برای پیدا کردن یک الگوی مشترک صحیح از داده های گذشته و تعمیم آن برای پیش بینی های آینده نیازمند مدلسازی هستیم.
  • برای بررسی اعتبار مدلهای پیشنهادی و انتخاب مدل بهینه از میان حجم گسترده مدل ها نیازمند مدلسازی هستیم.
  • انتخاب بازار مناسب، معامله گری هوشند در بازار ، انتخاب پروژه صحیح، انتخاب زمان مناسب ورود و زمان مناسب خروج نیازمند مدلسازی مالی است.
  • و نهایتا برای انجام فعالیت های هدفمند، کسب سود و پیشرفت نیازمند مدلسازی مالی هستیم.

در دوره مدل سازی مالی با پایتون چه می‌آموزیم؟

  • محبوب ترین زبان برنامه نویسی برای مدلسازی و علم داده را یاد میگیریم !
  • یاد میگیریم چگونه مدل های اقتصادی و مالی خود را به زبان پایتون بنویسیم!
  • چگونه پروژه های مختلف را تحلیل کنیم و سودآورترین آنها را انتخاب کنیم !
  • ریسک و بازه سهام مختلف را در بازارپرتلاطم بورس بررسی کنیم!

معرفی دوره مدل سازی مالی و اقتصادی با پایتون از زبان مدرس دوره:

هدف از سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه کسب سود است که از طریق انتخاب سهم‌های مناسب و خرید آن‌ها در زمان و قیمت مناسب و به دنبال آن فروش این سهم‌ها در زمان و باقیمت مناسب است. برای این منظور روش‌های تحلیل سنتی نظیر تحلیل تکنیکال و بنیادی از سال‌های گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

اما امروزه به دلیل تعداد زیاد سهم‌های موجود و همچنین وجود بازارهای موازی جهت انتخاب سهم مناسب نیاز به استفاده از ابزارهای دقیق و مناسب احساس می‌شود. پایتون یکی از زبان‌های بسیار جذاب و پرکاربرد در زمینه مدلسازی مالی است و به همین دلیل کاربرد پایتون در بورس و بازارهای مالی رو به افزایش است.

در دوره مدل سازی مالی با پایتون  هم در سطح بین المللی و هم منطبق با بازارهای مالی داخل کشور است.

دانشپذیران با شرکت در این دوره قادر خواهند بود به راحتی دارایی‌های خود را تحلیل کنند چه در بازار بورس اوراق بهادار (تعیین زمان خرید و فروش سهم) و چه در پروژهای اقتصادی (تعیین میزان تزریق پول به پروژه، محاسبه شاخص‌های مهم و …)

پیش نیاز این دوره، دوره مدل سازی مالی با پایتون (مقدماتی) است. دوره مدل سازی مالی با پایتون به همه کسانی که به تحلیلگری و ورود به دنیای نوین معامله‌گری علاقه دارند توصیه می‌شود.

جلسات و سرفصل‌ها

مدل سازی مالی و اقتصادی با پایتون

11 جلسه
نرخ بازده پرتفوی
ریسک سیستماتیک و غیر سیستماتیک
ریسک سیستماتیک و غیر سیستماتیک
تجزیه و تحلیل رگرسیون
ضرایب آلفا و بتا سطح پیشرفته
محاسبات مرزکارا مارکویتز
مدل قیمت‌گذاری دارایی‌های سرمایه ای
نسبت شارپ
تجزیه و تحلیل رگرسیون چند متغیره
شبیه سازی مونت کارلو
مشتقات و انواع آن
اشتراک گذاری:
برچسب‌ها:
F