0
0

850,000 تومان

در انبار موجود نمی باشد

معاملات الگوریتمی با پایتون (مقدماتی)

معاملات الگوریتمی در بورس

معاملات الگوریتمی با پایتون یکی از رایج‌ترین‌ روش‌های مورد استفاده معامله‌گران پیشرو در بازارهای مالی در سراسر جهان است.

 

معاملات الگوریتمی (Algorithmic trading) چیست؟

معاملات خودکار یا الگوریتمی از یک برنامه کامپیوتری برای انجام معاملات بدون دخالت انسان استفاده می‌کند. منظور از برنامه مجموعه‌ای از دستورالعملهای مشخص و تعریف شده و در واقع یک الگوریتم است.

الگوریتم‌های معاملاتی یکبار توسط انسان‌ بر اساس قواعد آمار و ریاضی نوشته می‌شود و از آن به بعد توسط سیستم اجرا می‌شود.

تقریباً هر نوع ابزار مالی اعم از بورس، ارزهای خارجی، ارزهای دیجیتال، کالاها و سایر ابزارها با این روش قابل معامله است. استفاده از معاملات الگوریتمی در بورس و سایر بازارهای مالی مورد استقبال بسیاری از معامله‌گران قرار گرفته است. ویژگی بارز این نوع معامله قابلیت سوددهی آن است. همچنین این روش با چنان سرعت و فرکانسی به معامله می‌پردازد برای یک انسان در معامله غیر ممکن است.

جدا از بحث فرصت های سوددهی، این روش معامله نقدینگی بیشتری ارائه می‌دهد و با استفاده از قوانینی که بدون تاثیر احساسات انسانی در معاملات بنا شدند بسیار سیستماتیک است.

دلایل رواج معاملات الگوریتمی با پایتون چیست؟

در گذشته موانع زیادی جهت ورود به الگوریتم تریدینگ وجود داشته است. است. به طوری که فقط سرمایه‌‌گذاران وابسته به نهادها با بودجه میلیون دلاری در فناوری اطلاعات می‌توانستند از آن بهره ببرند. اما امروزه حتی افرادی که فقط به یک لپتاپ و اتصال به اینترنت مجهز هستند، می توانند در عرض چند دقیقه کار خود را آغاز کنند.

اما امروزه هر نرم‌افزاری که یک معامله‌گر برای شروع نیاز دارد، به صورت منبع باز در دسترس است. یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین زبان‌های مورد استفاده در این زمینه پایتون است. سادگی در یادگیری و کاربرد، دارا بودن کتابخانه‌‌های قدرتمند و متنوع و قابلیت قدرتمند مدل‌سازی زبان برنامه‌نویسی پایتون، از مهم‌ترین دلایل گرایش معامله‌گران به اجرای معاملات الگوریتمی با پایتون است.

معاملات الگوریتمی با پایتون چه مزیت‌هایی دارد؟

  •  معاملات با بهترین قیمت ممکن انجام می شود.
  •  معاملات با سرعت بالایی انجام می‌شوند به طوری که انجام آن در این فاصله  برای انسان غیر قابل تصور است.
  •  معاملات در زمان درست و سریع انجام می شود تا از تغییرات چشمگیر قیمت جلوگیری شود.
  • ریسک خطای انسانی در زمان ثبت سفارش کاهش می‌یابد.
  • خطاهای انسانی متاثر از احساسات را کاهش می‌دهد.
  • معاملات الگوریتمی را می‌توان با استفاده از داده‌های تاریخی موجود و داده‌های واقعی زمانی بررسی و آزمایش کرد تا از مناسب بودن آن به عنوان استرتژی معاملاتی مطمئن شد.

دوره معاملات الگوریتمی با پایتون برای همه علاقه‌مندان ورود به دنیای نوین معامله‌گری توصیه می‌شود. این دوره برای همه افراد علاقه‌مند به یادگیری معلاملات الگوریتمی در بورس و سایر بازارهای مالی مناسب است.

پیشنیاز شرکت در این دوره، دوره مدل‌سازی مالی و اقتصادی با پایتون (مقدماتی) است.

 

جلسات و سرفصل‌ها

مدل سازی مالی و اقتصادی با پایتون

6 جلسه
مقدمات زبان برنامه‌نویسی پایتون
مباحث پیشرفته زبان برنامه‌نویسی پایتون
مفاهیم مالی کاربردی در برنامه‌نویسی
تجزیه و تحلیل مالی با پایتون
معاملات الگوریتمی
معاملات الگوریتمی با پایتون
اشتراک گذاری:
برچسب‌ها:
F