0
0

دوره های تمدید گواهینامه های حرفه ای بازار سرمایه

طبق مصوبات کمیته گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه، تمامی افرادی که گواهی‌نامه آن‌ها تا پایان اسفندماه ۱۳۹۷ منقضی شده باشد (مدت اعتبار آن به پایان رسیده باشد)، باید حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۹ نسبت به تمدید گواهینامه‌های حرفه‌ای خود از طریق کسب امتیازات مربوط به سوابق تحصیلی و شغلی و همچنین شرکت در دوره‌های آموزشی تمدید اقدام نمایند.

اخذ و تمدید گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه بدین جهت حائز اهمیت است که طبق قانون بازار اوراق بهادار، از سال ۱۳۸۴ تصدی بسیاری از سمت‌های نهادهای مالی مانند شرکت‌های کارگزاری و شرکت‌های سرمایه‌گذاری منوط به دارا بودن این گواهینامه‌ها است. اگر تا کنون برای اخذ این گواهینامه‌ها اقدام نکردید و علاقه‌مند به دریافت آن‌ها هستید اینجا کلیک کنید.

 

حداقل امتیاز مورد نیاز جهت تمدید گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای در جدول زیر شرح داده شده است. لازم به ذکر است در صورت تمدید اعتبار گواهی‌نامه‌های سطح بالاتر، اعتبار گواهی‌نامه‌های سطح پایین‌تر (پیش نیازها) نیز تا همان تاریخ تمدید خواهد شد.

همانطور که در بالا ذکر شد بخشی از حداقل امتیاز لازم جهت تمدید گواهینامه حرفه ای بازار سرمایه از طریق سوابق شغلی مرتبط و همچنین مدرک تحصیلی مرتبط به متقاضی تعلق می‌گیرد که نحوه محاسبه این امتیازها به شرح زیر است:

سوابق شغلی: یک امتیاز به ازای هر ماه اشتغال به کار مرتبط و در سازمان‌ها و نهاد و تشکل‌های تحت نظارت (در دو سال منتهی به سال ۹۸) تا سقف ۳۵ درصد حداقل امتیاز لازم در نظر گرفته شده است. (برای مثال اگر شما نیاز به ۴۰ امتیاز برای تمدید داشته باشید می‌توانید حداکثر ۱۴ امتیاز را از طریق سوابق شغلی مرتبط دریافت کنید حتی اگر سوابق شغلی مرتبط شما بیشتر از ۱۴ ماه باشد)

 

سوابق تحصیلی: دارندگان مدرک دکتری تخصصی در رشته‌های مدیریت مالی، حسابداری، مهندسی مالی، اقتصاد، بانکداری، بیمه و گرایش‌های مالی رشته مدیریت ۱۵ درصد از حداقل امتیاز لازم و دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های مدیریت مالی، حسابداری، مهندسی مالی، اقتصاد، بانکداری، بیمه و گرایش‌های مالی رشته مدیریت و MBA بازار سرمایه ۱۰ درصد از حداقل امتیاز لازم را کسب خواهند کرد.

(برای مثال اگر شما نیاز به ۴۰ امتیاز داشته باشید در صورتی که دارای مدرک دکتری تخصصی در یکی از رشته‌های ذکر شده باشید ۶ امتیاز و در صورتی که دارای مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته‌های مذکور باشید ۴ امتیاز کسب می‌کنید)

جهت مطالعه آخرین مصوبات کمیته گواهی نامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه اینجا، برای مطالعه دستورالعمل کامل تمدید گواهینامه‌های حرفه‌ای لطفا اینجا و برای محاسبه امتیاز تحصیلی و شغلی اینجا کلیک کنید.

متقاضیان دوره تمدید بعد از محاسبه امتیازات خود بر اساس سوابق شغلی و مدرک تحصیلی می‌توانند جهت کسب امتیازات باقی‌مانده مورد نیاز، در دوره‌های تمدید گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه این موسسه که به صورت آنلاین برگزار می‌شود شرکت نمایند. امتیاز دروس معرفی شده در دوره بر اساس تعداد ساعات آموزش و سرفصل‌ها و تصمیم کمیته محترم برای سطوح مختلف (الف، ب و ج) متفاوت است.

لیست دروس و برنامه دوره تمدید در جدول زیر شرح داده شده است. دانشپذیران محترم طبق امتیاز ثبت نام شده می‌توانند در دروس جدول زیر شرکت کنند تا جایی که امتیاز مورد نیازشان تکمیل شود. به عبارت ساده‌تر دانشپذیرانی که برای مثال در دوره 6 امتیازی ثبت نام کردند، لازم نیست در همه دروس دوره شرکت کنند و صرفا شرکت در درس اول کفایت می‌کند، در حالی که متقاضیان دوره 27 امتیازی ملزم به شرکت در همه دروس دوره برای تکمیل امتیازشان هستند.

برنامه دوره تمدید

ممکن است لیست دروس یا زمان برگزاری کلاس‌ها دچار تغییراتی شود که در اینصورت حتما اطلاع رسانی خواهد شد!

 

ذکر این نکته لازم است که دریافت امتیاز هر درس (دوره) منوط به حضور کامل متقاضی در تمامی جلسات درس به صورت کامل و مشارکت کافی در کلاس است.

دوره اول 1400

آغاز ثبت نام دوره های تمدید

F